Pokaz chemiczny dla klasy 3b

Pani Ewa Smardzewska wraz z kołem chemicznym przygotowała dla klasy 3b pokaz chemiczny.

Na początku wydarzenia młodsi uczniowie poznali podstawowe zasady BHP, oraz zobaczyli jaki strój powinien mieć chemik przy wykonywaniu eksperymentów. Po części teoretycznej rozpoczęły się warsztaty. Dzieci ubrane w fartuchy pod czujnym okiem uczniów koła chemicznego miały możliwość samodzielnego wykonania prostego slime z mąki ziemniaczanej oraz płynu do mycia naczyń, jak i pobawić się piaskiem kinetycznym, powstałym z połączenia zwykłego piasku, mąki ziemniaczanej i oleju. Po warsztatach przeszliśmy do pokazu eksperymentów. W tej części młodszych uczniow powitał napis ,,witamy" wykonany z atramentu sympatycznego. Dalszymi doswiadczeniami były: oddzielanie pieprzu od soli linijką i grzebieniem, namagnesowanie zapałki, zegar jodowy, kolorowy ogień, oddech smoka, lampa alladyna, ryczący niedźwiedź, wulkan, mieszanka promyko-świecącao, oraz kilka zabaw z suchym lodem.

Na suchy lód załapała się również klasa 6a

Zachwytom nie było końca...

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas

Tekst : Uczniowie szkolnego koła chemicznego: Natalia Garbacz oraz Zuzanna Kościewicz

Zdjęcia Ewa Smardzewska, Sebastian Olszewski oraz Maja Zielińska- uczennica szkolnego koła chemicznego.

Data dodania: 2023-05-10 21:34:01
Data edycji: 2023-05-10 21:47:40