Pokaz pomocy przedmedycznej

Uczennice z kl. 8c zaprosiły uczniów z kl. 3b na pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówiły podstawowe czynności wykonywane przed przybyciem lekarza, pogotowia ratunkowego lub innych wykwalifikowanych osób mające na celu ratowanie zdrowia bądź życia ludzi, którzy odnieśli obrażenia lub nagle zachorowali. Wyjaśniły również, w jaki sposób prawidłowo wezwać służby ratownicze i w jakich sytuacjach. Pokazały na fantomie, jak należy próbować przywrócić akcję serca i czynności oddechowe. Następnie chętne dzieci powtarzały te czynności i na fantomie i na innych uczestnikach. Starsze koleżanki pokazały również, jak należy prawidłowo zabandażować ranę, co niektórzy również przećwiczyli. Była to bardzo pouczająca lekcja. Dziękujemy uczennicom kl. 8c oraz pani Justynie Zaborowskiej, która je tak wspaniale przeszkoliła.

Tekst i zdjęcia Magdalena Karch

Data dodania: 2023-03-30 16:26:58