Program profilaktyczny Unplugged

Uczniowie naszej szkoły z klasy 7a i klasy 7b jako jedyni z naszego powiatu malborskiego mieli możliwość udziału w bezpłatnym rekomendowanym programie profilaktycznym Unplugged. Jesteśmy już na półmetku zajęć, ponieważ składa się on aż z 12 godzin lekcyjnych, ale już dziś chcielibyśmy podzielić się z wami tą informacją oraz zdjęciami z zajęć. Program dotyczy zapobiegania uzależnieniu od używek oparty jest na modelu wszechstronnego wpływu społecznego. Dodatkowo, w trakcie programu odbywają się spotkania z rodzicami, które mają na celu zapewnienie rodzicom uczniów klasy 7a i klasy 7b narzędzi edukacyjnych wspierających prewencję szkolną. Każdy uczeń otrzymał również od pani trener zeszyt ćwiczeń, w którym będzie umieszczał osobiste uwag i przemyślenia. Program prowadzi pani psycholog Anna Kamińska, trener ze Stowarzyszenia Pozytywnie Mocni z Krakowa.

Tekst i zdjęcia: Emilia Łęczkowska

Data dodania: 2023-09-23 18:56:03