Projekt edukacyjny ''Historia pewnej księżniczki, historia pewnego księcia''

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Historia pewnej księżniczki, historia pewnego księcia”. Został on przeprowadzony przez panią Małgorzatę Gutowską-Janiuk oraz przez panią Joannę Okońską.

Uczestnicy, podczas cyklu zajęć, poznawali różnorodne baśnie, opowieści o księżniczkach i książętach oraz fragmenty książek dostępnych w szkolnej bibliotece. Wysłuchali również słuchowiska „Książę żab”.

Poznawszy konstrukcję baśni oraz różnorodne historie o ulubionych księżniczkach, uczniowie podjęli próbę napisania własnej baśni – określając czas i miejsce nowej historii, opis postaci oraz główne wątki. Następnie zespół autorski przystąpił do tworzenia ilustracji.

Owocem tego projektu jest baśń „O Księciu Dawidzie, który miał dobre serce”. Wspólnie wydana książeczka jest dostępna w szkolnej bibliotece oraz świetlicy szklonej.

Zapraszamy do poznania całej historii.

tekst: Joanna Okońska

zdjęcia: Joanna Okońska, Małgorzata Gutowska-Janiuk