Przygotowujemy Festiwal Kreatywności! - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku

Przygotowujemy Festiwal Kreatywności!

Przygotowujemy siÄ™ do zorganizowania Festiwalu KreatywnoÅ›ci przeznaczonego dla drużyn z malborskich szkóÅ‚ podstawowych. W ramach tej dziaÅ‚alnoÅ›ci organizujemy kampaniÄ™ reklamowÄ… z  projektu MBOJ.

GÅ‚ównym celem Festiwalu KreatywnoÅ›ci jest promowanie kreatywnoÅ›ci i innowacji w myÅ›leniu i dziaÅ‚aniu oraz ewaluowania tych zdolnoÅ›ci.

NajważniejszÄ… częściÄ… przedsiÄ™wziÄ™cia bÄ™dzie miÄ™dzyszkolny turniej, w którym uczestnicy poszukajÄ… oryginalnych oraz innowacyjnych rozwiÄ…zaÅ„ zaplanowanych zadaÅ„.

Celem dodatkowym jest promocja Malborka oraz regionu. Część zadaÅ„ dotyczyć bÄ™dzie lokalnych potrzeb, tak żeby najlepsze pomysÅ‚y móc przedstawić MÅ‚odzieżowej Radzie Miasta. Planowane jest wprowadzenie imprezy do kalendarza szkóÅ‚ malborskich i cykliczna jej organizacja.

Kreatywność i innowacyjność sÄ… wskazywane przez badaczy jako kluczowa kompetencja w XXI wieku. Rozwój tych zdolnoÅ›ci pozwoli mÅ‚odzieży na lepsze radzenie sobie z wyzwaniami dnia codziennego oraz na odniesienie sukcesu na wspóÅ‚czesnym rynku pracy.

Festiwal KreatywnoÅ›ci pozwoli na udoskonalenie procesów wspierania twórczego i proinnowacyjnego myÅ›lenia. Stworzy warunki do promocji optymistycznego rozwiazywania problemów i wyciÄ…gania wniosków z nieoptymalnych decyzji. Forma imprezy pozwoli na doskonalenie kompetencji miÄ™kkich uczniów, zachÄ™ci dzieci i mÅ‚odzież do odkrywania swoich talentów i wykorzystywania swoich mocnych stron. DziaÅ‚anie wspierać bÄ™dzie rozwijania pewnoÅ›ci siebie, pozytywnej samooceny oraz twórczej skutecznoÅ›ci.

Stworzenie uczniom swobodnej przestrzeni otwartej na wychodzenie poza schematy i podejmowanie ryzyka oraz wyzwalanie kreatywnoÅ›ci realizowane bÄ™dzie w myÅ›l motta A. Einsteina Kreatywność to inteligencja, która siÄ™ bawi.

tekst i grafika: Lidia Krzyżosiak

Data dodania: 2024-09-03 11:43:24