Rozpoczynamy kolejną edycję Maratonów Czytelniczych.

Maratony Czytelnicze - START

Od września startujemy w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym, orgaznizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, który co roku odbywa się pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz  Prezydenta Miasta Gdańska i skierowany jest do uczniów szkół na różnych poziomach edukacyjnych. Konkurs ma charakter cykliczny trwa siedem miesięcy i każdego miesiąca uczestnik czyta wybraną przez organizatorów książkę , po czym pisze test.

Chętnych uczniów z klas 4-8 oraz do zgłoszenia się do biblioteki szkolnej  i zapoznania się z regulaminem, który dostępny jest również na stronie internetowej organizatorów.

Ważne :

(Laureaci konkursu otrzymują wpis na świadectwo oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej)

Zapraszam

Tekst:  Joanna Okońska