Rozprawa przeciw Syzyfowi

20.03.2024 roku w ramach lekcji języka polskiego w gmachu sądu w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku, w sali numer 116 odbyła się rozprawa przeciwko Syzyfowi. W imieniu oskarżonego zarzuty przedstawiły nasze oskarżycielki Karolina Chrostek oraz Weronika Solarewicz i zażądały kary dożywotniego wnoszenia głazu na bardzo stromą i wysoką górę. Następnie głos zabrali przedstawiciele obrony pani Ola Groszkowska oraz pan Stanisław Gadowski, którzy przekonywali panią Sędzinę, że Syzyf - w tej roli pokazał swoje umiejętności Mateusz Kraiński - jak każdy człowiek popełnił błąd, który chciał naprawić i, że warto dać mu szansę. Kiedy wysłuchano obu stron, sędziowie udali się na przerwę, by obmyślić werdykt. Po przerwie odczytano wyrok. Syzyf w związku z zarzuconymi mu czynami został uznany za winnego i skazany na karę 25 lat wnoszenia głazu na górę. Wyrok odczytała sędzia Amelka Laskowska. „Anna Maria Wesołowska”.

Tekst i zdjęcia: Szymon Popowski, Amelia Lisztwan, Adrianna Lichota, Diana Sokołowska

Data dodania: 2024-03-21 12:41:04
Data edycji: 2024-03-21 12:42:14