Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, autor książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, autor książek dla dzieci i młodzieży.

24 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Koziołem, które odbyło się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku.

Pan Marcin to nie tylko pisarz, ale osoba o wielu pasjach i zainteresowaniach, które sprawiają, że jego książki są nie tylko niezwykle interesujące, a ich wymiar jest również edukacyjny i inspirujący.

Prezentując swoje książki, pisarz poruszył wiele ciekawych tematów, jak biografia Nikoli Tesli, którego arcyciekawy życiorys i wiele monumentalnych wynalazków zmieniły historię ludzkości, w tym, oczywiście urządzenia do wytwarzania i wykorzystania prądu przemiennego. Aktywny udział uczniów podczas spotkania podgrzewał atmosferę.

Książki autorstwa pan Marcina Kozioła dotykają wielu istotnych zagadnień, które wymagają od pisarza szerokiego researchu. Młody czytelnik, stykając się z taką pozycją, czerpie więc wielorakie korzyści oprócz rozrywki: wiedzę, szerokie spojrzenie na świat. Zetknąć się tu może ze zjawiskiem synestezji czyli niezwykłą zdolnością nietypowego odbioru rzeczywistości za pośrednictwem zmysłów - np. dana osoba może widzieć dźwięki lub czuć kolory.

Mimo poważnych zagadnień, którym pisarz poświęcił swoją uwagę, takich jak niepełnosprawność, ekologia, zwierzęta, całe spotkanie okraszone było dużą dawką humoru.

 

Tekst i zdjęcia Joanna Okońska

 

Data dodania: 2023-02-27 10:20:14
Data edycji: 2023-02-27 16:03:20
Ilość wyświetleń: 210
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook