Spotkanie autorskie ze szwedzkim pisarzem Jakobem Wegeliusem

26 października przedstawiciele uczniów  Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, wzięli udział w spotkaniu autorskim ze szwedzkim pisarzem  i ilustratorem Jakobem Wegeliusem, które odbyło się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Nieczęsto młody czytelnik ma okazję spotkać się twarzą w twarz z pisarzem  spoza granic naszego kraju tym bardziej cieszy nas możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu – a to za sprawą organizatorów Wielkich Maratonów Czytelniczych, od których otrzymaliśmy zaproszenie oraz wydawnictwa „Zakamarki”.

Spotkanie z autorem oraz tłumaczką jego książek panią Agnieszką Stróżyk, wyjaśniło młodemu  czytelnikowi tajemnicę powstawania takich książek jak: „Legenda o Sally Jones” „Małpa Mordercy”, „Esperanza” oraz magię książki, którą pisze się nie tylko słowami, ale i ilustracjami.  W książkach Jakoba Weeliusa ilustracja bowiem nie jest jedynie tłem ale  istotnym wątkiem, który równolegle snuje opowiadaną historię.

Wszyscy uczestnicy poznali warsztat pisarski, źródła inspiracji autora. Młodzi twórcy zaś uzyskali kilka cennych wskazówek dla swojego samorozwoju .

Przy okazji tego  spotkania mogliśmy również podziwiać piękne wnętrza Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku, w którym mieści się Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Wróciliśmy do domu z nowo zakupionymi książkami oraz autografami autora, bogatsi o nowe doświadczenia.

Tekst i zdjęcia Joanna Okońska

Data dodania: 2023-10-27 09:14:56