Super Liga Hiszpańska- zwycięstwo uczniów SP2 Malbork

19 kwietnia 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku odbył się finał I EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „Superliga hiszpańska 2023”.

Po czterech etapach kwalifikacyjnych, w których uczestnicy pod czujnym okiem p. Anny Linkner-Suskiej, rozwiązywali zadania dotyczące: miejsc w Hiszpanii i w Ameryce Łacińskiej, muzyki, tradycji oraz sławnych postaci w Hiszpanii i w krajach hiszpańskojęzycznych, do ścisłego finału składającego się z 20 uczniów malborskich podstawówek weszło aż dziesięciu przedstawicieli „Dwójki”.

Nasi ósmoklasiści w składzie Julian Piekarski, Igor Daukszys, Weronika Cija, Igor Wiktorowicz, Natalia Garbacz, Patrycja dąbrowska, Amelia Słomińska, Iwona Solarewicz, Wiktoria Duda, Aleksander Chabski, przystąpili do walki, wykazując się wiedzą oraz umiejętnościami w szybkim wyszukiwaniu informacji na temat wydarzeń historycznych w Hiszpanii i w krajach hiszpańskojęzycznych.

W wyniku zaciętej rywalizacji, po dogrywce wyłoniono zwycięzców: 3 miejsce Patrycja Dąbrowska, 2 miejsce Julian Piekarski, 1 miejsce Igor Daukszys. Julian Piekraski został również wyróżniony nagrodą za sprawne rozwiązywanie zadań w ciągu czterech etapów kwalifikacyjnych.

Gratulujemy!

tekst i zdjęcia: Jaonna Okońska