Świąteczna matematyka

Mtematyka jest nauką obecną we wszystkich dziedzinach życia. Uczniowie klasy IVb i VII a i b przekonali się o tym wykonując świąteczne zadania .

Najpierw były zadania z Matematycznego Kalendarza Adwentowego. Uczniowie już od 1 grudnia każdego dnia zmagali się z zadaniami matematycznymi innymi dla każdej klasy, ale wszystkie opisywały perypetie mikołajów.

Następnie uczniowie wykonywali bombki matematyczne. Zadanie miało na celu rozwijanie u uczniów wyobraźni geometrycznej, przestrzennej i wykonanie ciekawych ozdób matematycznych w świątecznym wydaniu. Zadaniem uczniów z klas siódmych było zakodowanie wyników zadań z działu: Figury geometryczne, czego efektem były świateczne gwiazdki.

Uczniowie chętnie brali udział w proponowanej zabawie, a potyczki matematyczne wywołały wiele uśmiechu.

Tekst i zdjęcia: Beata Kownacka

Data dodania: 2023-12-21 20:58:56