17 listopada 2023 r.(piątek) obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W naszej szkole uczniowie klas 4-8 zostali podzieleni na 4-ro osobowe grupy bawili się rozwiązując kolejno trzy zagadki: tabelkę mnożenia, kolorowy szyfrogram oraz „odgadnij hasło”. Wygrała ta drużyna, która w najkrótszym czasie rozwiązała zadania.Za zdobycie pierwszego miejsca członkowie grupy otrzymają odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia z „bonem” na 2 dodatkowe punkty do pracy klasowej. Dla zdobywców drugiego miejsca odznaka będzie uprawniała do nieprzygotowania/braku pracy domowej.

Każda uczestnicząca klasa otrzymała dyplom potwierdzający udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Tekst Agnieszka Honory

Zdjęcia Sebastian Olszewski