Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 7 października obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia pan Andrzej Krotowski wraz ze swoimi uczniami z klasy 7a przygotowali wiele aktrakcji dla uczniów naszej szkoły.
Aby dobrze zacząć dzień, grupka uczniów udała się do gabinetu dyrektora, w celu sprawdzenia wiedzy z zakresu tabliczki mnożenia u samej pani dyrektor Ewy Ciechowskiej. Byliśmy przekonani, że świetnie sobie poradzi, ale nie mogliśmy się powstrzymać. Pani Dyrektor była świetna i otrzymała słodki poczęstunek - babeczki upieczone przez Blankę z matematyczną dedykacją. W sam raz do porannej kawy.
Na początku lekcji nauczyciele przepytywali uczniów z tabliczki mnożenia. Na lekcjach angielskiego i niemieckiego wprowadzone zostało słownictwo związane z mnożeniem, dzieci robiły działania, przypomniały sobie liczby. Na plastyce z kolei uczniowie przedstawiali matematyczny świat tabliczki mnożenia w oczach dziecka. Powstały ciekawe prace.
Szkoła była przystrojona matematycznymi lapbookami, a na schodach pojawiły się przykłady mnożenia.
Na łączniku dzieci miło spędzały czas bawiąc się tabliczką mnożenia. Uczniowie klasy 7a prowadzili odpytywanie z tabliczki mnożenia na czas z nagrodami, karty oraz "Snap it". Nagrodami były słodycze oraz znaczki. Można było przeczytać ciekawostki o pochodzeniu tabliczki mnożenia oraz nauczyć się liczyć na palcach. Ta metoda jest popularna dla osób, którym ciężko zapamiętać wyniki mnożenia od 6 w górę. Tu specami byli: Dominik, Bartek i Kacper.
Na "deser" uczniowie z klasy 7a z wychowawcą poszli do centrum miasta z ogromnym transparentem wykonanym przez pana Piotra i zadawali pytania o wyniki mnożenia mieszkańcom w sklepach, aptece, banku i na ulicy. Ale było śmiechu. W każdym razie wszyscy jesteśmy przekonani, że tabliczka mnożenia jest bardzo przydatna w życiu.
Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia wejdą na stałe w harmonogram w naszej szkole.

Tekst oraz zdjęcia: pan Andrzej Krotowski

Data dodania: 2022-10-10 08:48:49