Szkolne eliminacje Konkursu Poezji Polskiej

27 marca 2023 roku w grupie wiekowej klas 1-3 odbyły się eliminacje szkolne XXXVIII Konkursu Poezji Polskiej. Brali w niej udział uczniowie z klas: 1b- Nikodem Podolski, 2a – Hanna Podbereżny, 2b- Julia Namiel i 3b – Ignacy Wiktorowicz. Celem konkursu była popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej, stwarzanie okazji do czynnego uczestnictwa w kulturze oraz promocja osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów.

Uczestnicy konkursu prezentowali utwory poetów polskich. Jury w składzie Elżbieta Kazimierczyk i Emilia Łęczkowska oceniało występy naszych uczniów. Miejsce I zdobyli Ignacy Wiktorowicz z klasy 3b oraz Hanna Podbereżny z klasy 2a, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Tekst: Adela Semeniuk

Zdjęcia: Emilia Łęczkowska