Szkolne Koło Filmowe nagrywało na dworcu PKP film konkursowy - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku

Szkolne Koło Filmowe nagrywało na dworcu PKP film konkursowy

W ostatni piÄ…tek, 24 marca, w ramach zajęć Szkolnego KoÅ‚a Filmowego, byliÅ›my na dworcu PKP w Malborku. NagrywaliÅ›my tam film, który bÄ™dzie reprezentowaÅ‚ naszÄ… szkoÅ‚Ä™ w ogólnopolskim konkursie „Akcja bezpieczeÅ„stwo”, organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II”, realizowanego przez UrzÄ…d Transportu Kolejowego.

Same zdjÄ™cia filmowe, to tylko część naszej pracy. Najpierw musiaÅ‚ powstać scenariusz i storyboard, czyli prosty komiks opisujÄ…cy, co i jak bÄ™dziemy robić. Z tymi materiaÅ‚ami musiaÅ‚y siÄ™ zapoznać wszystkie osoby biorÄ…ce udziaÅ‚ w projekcie. MusieliÅ›my również zdobyć pozwolenia na nagrywanie filmu, osobne na dworcu, osobne na peronach.

Przed wyjÅ›ciem w teren, zarejestrowaliÅ›my podkÅ‚ad gÅ‚osowy, czyli napisany we wstÄ™pnej pracy wierszowany tekst. PowstaÅ‚a też muzyka do puszczania w tle. Potem drżeliÅ›my o to, aby podczas nagrywania byÅ‚o dobre sÅ‚oÅ„ce, co przy ogólnie niesprzyjajÄ…cej aurze wymagaÅ‚o dużo szczęścia. OkazaÅ‚o siÄ™, że trafiliÅ›my w idealne okienko pogodowe! Dopiero po zrobieniu zdjęć, wszystko zostaÅ‚o zmontowane w postaci nieco ponad jednominutowego filmu, który zgÅ‚osiliÅ›my do konkursu.

Wszyscy bawili siÄ™ bardzo dobrze, czego dowodem jest bonusowo nagrana odkleja, którÄ… można zobaczyć na naszym szkolnym youtubie. Film konkursowy udostÄ™pnimy, jak tylko uzyskamy zgodÄ™ organizatora.

WedÅ‚ug regulaminu, komisja konkursowa zbierze siÄ™ do 11 maja i wyÅ‚oni jednego zwyciÄ™zcÄ™ oraz trzy wyróżnione filmy. Trzymajcie za nas kciuki, bo do wygrania jest sprzÄ™t multimedialny dla szkoÅ‚y o wartoÅ›ci 15000 zÅ‚ lub sprzÄ™t sportowy dla szkoÅ‚y o wartoÅ›ci 5000 zÅ‚ (za wyróżnienie). Każdy wyróżniony film bÄ™dzie również pokazywany podczas wydarzenia informacyjno-edukacyjnego „Kampania Kolejowe ABC II”.

tekst: Maciej Kloc

zdjęcia: Aleksander Majewski