Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Szkolne Mistrzostwa Świata w piłkę nożną

Równolegle z odbywającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej w Katarze, w naszej Szkole w dwa listopadowe poniedziałki odbyły się rozgrywki w ramach "Mistrzostw Świata" Szkoły w piłce nożnej  klas IV – VI. Uczniowie samodzielnie dokonali powołań do swoich drużyn, jak również  wyboru nazwy swojego zespołu, a musieli wybrać nazwę reprezentacji, które rozgrywają swoje mecze  na stadionach w Katarze. I tak na Mistrzostwach Świata wystąpiły: Polska, Meksyk, Brazylia i Argentyna.

Po emocjonujących meczach, bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Polski, która wystąpiła w składzie: Michał Olszewski 6a – kapitan, Szymon Jankowski 6a, Jacek Nowak 6a, Igor Świgowski 6a, Igor Jankowski 6b, Paweł Cierpiałowski 5a, Miłosz Pyrzyński 5a. II miejsce zajęła Brazylia: Gracjan Sternik 6b – kapitan, Antek Bukowski 6b, Adam Cyrny 6b, Patrick Mordak 6b, Rafał Grzankowski 6b, Dominik Kaszuba 4a. III miejsce wywalczył Meksyk, po bardzo wyrównanym meczu z Argentyną, która uplasowała się tuż za podium. W składzie Meksyku wystąpili uczniowie klasy 4c: Szymon Korycki, Czarek Cija, Wojtek Mystek, Julian Ortman, Tymek Wiczewski i Aurika Małecka. W reprezentacji Argentyny grali: Alex Daniszewski 6a, Grzegorz Sulencki 6a, Antek Orzoł 6a, Dawid Samborski 6a, Karol Lachowicz 6a, Dawid Zdończyk 6a, Nikodem Siemieńczyk 5a.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami. Uczniowie  otrzymali również słodkie upominki, które sponsorowała firma Vobro – Producent  Wyrobów Czekoladowych z Brodnicy.

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju – „ Królem Strzelców” został Igor Świgowski z klasy 6a, który w nagrodę otrzymał oficjalną replikę piłki stworzonej specjalnie na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Szymon Korycki z klasy 4c, który również otrzymał upominek.

Na koniec warto wspomnieć, że turniej był również formą obchodzenia wspólnie z UNICEF Polska Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Mistrzostwa i nagrody zorganizowała Jolanta Bożek.

Tekst : Jolanta Bożek

Zdjęcia : Filip Rakowski

Data dodania: 2022-12-01 19:27:40
Data edycji: 2022-12-14 10:49:00