Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

SZLACHETNA PACZKA - rekrutacja wolontariuszy

SZLACHETNA PACZKA - rekrutacja wolontariuszy

Trwa rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki.

W całej Polsce potrzebnych jest jeszcze ponad 5000 wolontariuszy. 

Wolontariat w Paczce to propozycja dla osób, które chcą zmieniać świat na dobre – zarówno świat najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych z najbliższej okolicy, jak i swój własny. By zgłosić się do wolontariatu w Szlachetnej Paczce, wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl i wypełnić krótki formularz. 

W Paczce pojedynczy Wolontariusz_ka ma realny wpływ na zmianę małych światów Rodzin z najbliższej okolicy. W 2022 roku w Szlachetną Paczkę włączyło się ponad 12 tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek. Odwiedzili niemal 23 tysiące rodzin i zdecydowali o włączeniu do programu prawie 15,5 tysiąca z nich. “Zachwyciłem się jak początkowo obcy ludzie mogą razem stworzyć zespół i
realnie pomóc ludziom z okolicy, a potem doświadczasz takich emocji jak tutaj” - mówi jeden z wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Razem zmieniamy świat na dobre.
 
Zadania wolontariusza_ki

1. Spotyka się z Rodzinami, które potrzebują pomocy
Bez Wolontariuszy nie byłoby Szlachetnej Paczki, to dzięki Wam docieramy bezpośrednio do osób żyjących w biedzie. W całej Polsce potrzebujemy 9,5 tys. Wolontariuszy i Wolontariuszek, którzy będą spotykać się z Rodzinami.

2. Współpracuje z Darczyńcą
Wolontariusz_ka odwiedza rodziny w potrzebie w swojej okolicy – poznaje ich historie i decyduje, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Kiedy Darczyńca decyduje się na przygotowanie pomocy dla konkretnej Rodziny– wspiera go radą.

3. Koordynuje dostarczenie paczki
W czasie grudniowego „Weekendu Cudów” przejmuje paczkę od Darczyńców i pomaga dostarczyć ją Rodzinie, którą ma pod opieką.
 
Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zostań Wolontariuszem_ką Szlachetnej Paczki.
 
W Szlachetnej Paczce niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym. Rodzinom i osobom samotnym, które z powodu choroby, niepełnosprawności czy następstw nieszczęśliwych wypadków popadły w, często skrajną, biedę. Ubóstwo wyklucza – spycha na margines społeczny, odbiera godność i nadzieję na zmianę. Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla tych, którzy nie godzą się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących. “Jest tyle zła i bólu na świecie, tyle samotności... kiedy wychodzisz od Rodziny a ostatnie co widzisz to łzy wzruszenia i radość na twarzach, masz wrażenie, że wszystko inne przestaje mieć znaczenie.” - mówi wolontariuszka. Szlachetna Paczka to dostrzeżenie osób, których nie zauważa nikt inny.
Czym jest Szlachetna Paczka, można przeczytać pod tym linkiem:

 

W razie pytań kontaktuj się z:

 

Tekst: Katarzyna Steinborn-Mocek (na podstawie informacji przesłanych przez Szlachetną Paczkę)

Data dodania: 2023-09-14 11:13:21
Data edycji: 2023-09-14 11:15:00
Ilość wyświetleń: 411
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej