Tadeusz Seibert - aktor, wokalista, piosenkarz, nauczyciel śpiewu

Ukończył wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Aktor Teatru „Variete“ w Krakowie, gdzie pracuje przy musicalu „Legalna Blondynka“ w reżyserii Janusza Józefowicza. Współpracuje przy wielu koncertach z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, m.in “Kolęda Nocka”. Odtwórca roli Eugeniusza Bodo w spektaklu muzycznym „Café Bodo“. Jest wokalistą Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, występuje w trasie koncertowej pt. „Kochamy Polskie Piosenki“ pod patronatem Polskiego Radia „Trójki“. Od trzech lat prowadzi swoją Autorską Szkołę Wokalną “SeibART”.

Po raz pierwszy wystąpił mając 5 lat w programie telewizyjnym “Od przedszkola do Opola”, w którym później przez ponad 10 lat towarzyszył młodym wykonawcom w chórku. Na swojej artystycznej drodze współpracował z takimi artystami jak: Katarzyna Nosowska, Kayah, Grubson, Ania Dąbrowska, Katarzyna Groniec, Mieczysław Szcześniak, Maryla Rodowicz oraz wielu innych.

Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki. Wśród zdobytych wyróżnień można wymienić:

- 1 miejsca na Festiwalach Piosenki we Włoszech, Bułgarii, na Węgrzech.

- Złota Nagroda na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie“ w Bydgoszczy,

- Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie,

- Grand Prix Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie,

- Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. I 70. w Wyszkowie.

Laureat „Szansy na sukces“, finalista X edycji „The Voice of Poland”.

Był wokalistą i frontmanem łódzkiej formacji TRABANDA. Po wielu latach poszukiwań i doświadczeń zdecydował się na pójście własną ścieżką muzyczną, a w konsekwencji – nagrania solowej płyty. Materiał zawiera jego autorskie teksty oraz muzykę, którą aranżuje i produkuje z takimi producentami jak Marek Kościkiewicz, Leszek Kamiński, Marcin Limek, Przemysław Puk, Bartosz „Tabb” Zielony, Adam Lemańczyk, Łukasz Chyliński.

Oto teledysk do jego najnowszej piosenki:

źródło tekstu i zdjęć: materiały nadesłane przez Tadeusza Seiberta

Data dodania: 2022-12-13 12:38:28