Turniej tenisa stołowego

Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pani Jolanty Bożek, w tym roku szkolnym brali udział turniejach tenisa stołowego o Grand Prix Sztumu. W sumie odbyło się siedem turniejów. Rozgrywki rozpoczęły się w październiku, a zakończyły w marcu, dwoma turniejami. Rywalizacja odbywała się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czerninie.

Ostatni turniej tenisa stołowego w sezonie 2022-2023 kończący rywalizację o Grand Prix Sztumu odbył się 25 marca. Emocji w tym turnieju nie brakowało.

Tym razem chłopcy z naszej szkoły w kategorii 2010 i młodsi musieli uznać wyższość zawodnika z Czernina, który zrewanżował się im za wcześniejsze porażki i ostatecznie w tym turnieju II miejsce zajął Michał Olszewski, a III miejsce Szymon Jankowski. W rezultacie, niestety, ten wynik miał wpływ na ostateczną klasyfikację. Po zsumowaniu wywalczonych punktów ze wszystkich turniejów I miejsce w Grand Prix Sztumu zdobył Szymon Jankowski z klasy 6a, a III miejsce Michał Olszewski z klasy 6a, któremu zabrakło jednego punktu do drugiego miejsca.

Bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2008 -2009) okazał się Artur Zakrzewski z klasy 8c, który znakomitym stylu wywalczył I miejsce w Grand Prix Sztumu. Artur wygrał wszystkie turnieje, w których starował, a zaprezentował się w 6 turniejach.

W ostatnim turnieju w kategorii dziewcząt 2010 i młodsze bardzo dobry występ zaliczyła Pola Dzierwa z klasy 7a, która po pięciosetowym pojedynku przegrała rywalizację o II miejsce i uplasowała się na III miejscu. Pola w ostatecznej klasyfikacji nie znalazła się na podium, ponieważ wzięła udział w trzech turniejach.

W turniejach o Grand Prix Sztumu brali również udział Dawid Patoka 8c,Oliwia Langier 5a i Igor Świgowski 6a.

Gratuluję uczniom i bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie !!!!

link do wydarzenia https://sztum.naszemiasto.pl/final-grand-prix-sztumu-zwyciezcy-rozgrywek-i-ostatniego/ar/c1-9263191

Data dodania: 2023-03-27 20:27:49
Data edycji: 2023-03-28 15:02:43