Tydzień Promocji Ekologii w klasach 1-3

W naszej szkole w dniach od 15.04 do 22.04.2024r. odbył się Tydzień Promocji Ekologii, w którym wzięli udział uczniowie z kl. 1-3. W każdym dniu tygodnia przeprowadzone były zajęcia oparte m.in. o filmy edukacyjne. Zawierały one informacje obejmujące znaczenie ekologii w życiu każdego człowieka. Uczniowie poznawali sposoby oszczędzania wody oraz wskazywali możliwości oszczędzania energii. Podawali przykłady uzasadniając swój wybór, a także wyjaśniając ich znaczenie w codziennym życiu. Poza tym poznali, czym jest segregacja śmieci, wskazując na potrzebę umieszczania ich do odpowiednich pojemników, co ułatwia dalsze ich przetwarzanie. W Tygodniu Promocji Ekologii uczniowie uczyli się piosenki o tematyce ekologicznej. Układali Kodeks Młodego Ekologa, będący podsumowaniem treści związanych z dbaniem o naszą Ziemię. Nie zabrakło też Eko quizu sprawdzającego znajomość zasad z ekologii. Uczniowie układali hasła ekologiczne w poszczególnych klasach. Wykonywali ciekawe prace plastyczne, związane z Dniem Ziemi –22 kwietnia, umieszczając je na wystawach w swoich klasach.

Tekst: Jolanta Sieger

Zdjęcia: Jolanta Surfer, Justyna Zaborowska