Tydzień zdrowego odżywiania

W dniach 23-27 października w młodszych klasach poruszaliśmy na zajęciach tematykę zdrowego jedzenia. W dzisiejszych czasach dzieci nie tylko nie zwracają uwagi na to, co ląduje w ich brzuchach, często odrzucając w posiłkach warzywa, ale świadomie tych warzyw np. w postaci surówek nie jedzą.

W tej sytuacji na zajęciach uczniowie przypomnieli sobie piramidę zdrowego jedzenia oraz skomponowali swoje przepisy na dania z warzyw i owoców. We wtorek samodzielnie wykonali zdrowe kanapki, które później wspólnie zjedli. Czwartek to był dzień szaszłyków owocowych. Rozmawialiśmy o właściwościach zdrowotnych owoców.

Podsumowaniem działań był wspólny apel, na którym każda klasa zaprezentowała piosenkę o tematyce zdrowego jedzenia. Na podstawie prezentacji omówiliśmy znaczenie jedzenia 5 posiłków dziennie. Na koniec uczennice z koła tanecznego przygotowane przez panią Małgosię Woźniak poprowadziły aerobik.

tekst: Justyna Zaborowska

zdjęcia: Justyna Zaborowska, Krystyna Kibort, Aleksandra Sulencka