Uczennice LO2 zapraszają na spotkanie na temat uzależnień wśród dzieci

9 marca o godzine 12:00 w sali konferencyjnej Szkoły Łacińskiej w Malborku odbędzie się spotkanie "Jak Rozmawiać z Dzieckiem na Temat Uzależnień?". Jest ono częścią projektu „drugens”, którego celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat skutków uzależnień.

Organizatorkami wydarzenia są uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Malborku (w tym absolwentki SP2) Martyna Maćkiewicz, Kornelia Sawczuk, Wiktoria Bonisławski i Alicja Nowosielska. Dziewczyny uczestniczą w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Uczestnicy olimpiady mają za zadanie stworzyć projekt, który poprawi ich otoczenie i pozwoli nauczyć się nowych umiejętności, poznać ciekawych ludzi oraz zdobyć międzynarodowe certyfikaty.

Uczennice LO2, dzięki współpracy ze specjalistami, stworzyły podcasty (kliknij, aby posłuchać) i wydały e-booka (kliknij, aby poczytać), a teraz zapraszają mieszkańców Malborka na spotkanie w Szkole Łacińskiej. „Wierzymy, że gdy miejska społeczność się zjednoczy, to będziemy w stanie pomóc innym pokoleniom przejść przez życie” – opowiadają.

W programie spotkania znajdują się:

• wystąpienia doświadczonych psychologów i ekspertów do spraw uzależnień, którzy podzielą się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi skutecznej komunikacji z dziećmi;
  • dyskusja na temat kroków, jakie społeczność może podjąć w celu skutecznego przeciwdziałania problemowi uzależnień;
  • informacje o identyfikacji sygnałów alarmowych;
  • uzyskanie odpowiedzi na pytanie, jak wczesne rozmowy oraz budowanie zaufania i otwartej atmosfery mogą wpływać na profilaktykę uzależnień.

"Jak Rozmawiać z Dzieckiem na Temat Uzależnień?"

Data: 9 marca 2024

Godzina: 12:00 – 14:00

Miejsce: Szkoła Łacińska w Malborku, Sala Konferencyjna

Wstęp wolny!