Uczniowie klasy 1b oficjalnie przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

17 lutego miała miejsce pierwsza wizyta uczniów klasy 1b w szkolnej bibliotece.

Uczniowie poznali wówczas zasady korzystania z zasobów bibliotecznych, działy z których mogą korzystać oraz różnorodność książek, które pomogą rozwijać ich zainteresowania.

Żeby mogli  świadome  i odpowiedzialnie korzystać ze zbiorów, usłyszeli również kilka „dobrych rad książki”, które pomogą zachować zebrane tu woluminy w dobrym stanie dla kolejnych  pokoleń czytelników.

Szczególną uwagę poświęcono książkom dedykowanym na pierwszy poziom edukacyjny -uczniów, którzy dopiero poznają litery i  przyswajają sztukę czytania.

Dzieci opowiadały również o swoich zainteresowaniach co pomogło dobrać lekturę do indywidualnych potrzeb. Każdy chętny pierwszak wypożyczył  wybraną samodzielnie, swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki.

Do zobaczenia wkrótce.

tekst i zdjęcia: Joanna Okońska