UNICEF. Szkoła Dostępna dla wszystkich

W roku szkolnym 2023/2024 psycholożka i pedagożka szkolna przystąpiły do projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich”, który realizowany jest przez Instytut Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi.

Głównym celem projektu jest przygotowanie specjalistek szkolnych do pełnienia roli doradcy ds. dostępności uczenia (DDU) oraz podniesienie ich kompetencji w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (dzieci/uczniów, rodziców, nauczycieli)

Obszary, które obejmuje projekt, to: psychiatria, pomoc psychologiczno – pedagogiczna (w tym: psychoterapia, psychoterapia uzależnień) i psychologia kliniczna, wsparcie edukacyjne dzieci i młodzieży, prawne aspekty procesu kształcenia specjalnego, technologie wspomagające funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami, wsparcie osób z doświadczeniem migracji.

tekst: Katarzyna Steinborn-Mocek

grafiki: ibe.edu.pl