Walentynki w naszej Szkole

14 lutego, w Walentynki, łącznik szkolny stał się najważniejszym miejscem w szkole. Przepięknie ozdobiony, rozbrzmiewający podekscytowanymi głosami, wesoło tętnił życiem, niczym prawdziwe bijące serduszko.

Samorząd Szkolny przygotował moc atrakcji. Uczniowie z klas ósmych zachęcali do kupowania ręcznie wykonanych kartek, ozdobnych kopert, kamieni z napisem love, serduszek origami. Skrzynki poczty walentynkowej szybko zapełniały się życzeniami i wyrazami sympatii. W trakcie lekcji pojawiał się najprawdziwszy Amor, który proponował zainteresowanym ugodzenie strzałą miłości. Podczas otwierania walentynkowych przesyłek - niespodzianek na twarzach pojawiał się uśmiech, a na niektórych nawet rumieniec.

Pierwszy raz w historii szkoły można było kupić serduszka wydrukowane na drukarce 3D. Breloczki w charakterystycznym dla tego dnia kształcie cieszyły się wśród kupujących olbrzymim zainteresowaniem.

Ukoronowaniem słodyczy walentynkowego dnia była sprzedaż smakowitych galaretek przygotowanych przez Mamy z Rady Rodziców. Wybór łakoci był ogromny. Galaretki w bajecznych kolorach, z bitą śmietaną lub kruszonką, o różnych smakach i kształtach, zniknęły w mgnieniu oka.

Uczniowie z klas ósmych w ramach przygotowań do egzaminu przypomnieli sobie literackich i filmowych bohaterów, których dosięgła strzała Kupidyna. Rozprawiali o Demeter i Korze, Penelopie i Odysie, Romeo i Julii, Tadeuszu i Zosi, Zbyszku z Bogdańca i Danusi, o miłości rodzicielskiej, romantycznej, platonicznej.

Jutro (15 lutego) zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniej ozdobione drzwi walentynkowe. Nagrodę w konkursie – smakowite lizaki w kształcie serc, przekażą zwycięzcom uczniowie z Samorządu Szkolnego. Oczekujcie ich wizyty.

Tym, którzy wsparli nasze działania walentynkowe, składamy serdeczne podziękowania, a wszystkim życzymy jak najwięcej miłości, przyjaźni i serdeczności w życiu. Samorząd Szkolny

Tekst: Lidia Krzyżosiak

Zdjęcia: Lidia Krzyżosiak, Dominika Kosior, Amelia Żuchowska