Warsztaty tworzenia czekolady

8 grudnia firma Monnemi przeprowadziła w klasach 1-3 warsztaty tworzenia czekolady. Uczniowie poznali tajniki procesu tworzenia czekolady od podstaw. Zobaczyli, dotknęli, spróbowali owoc kakaowca. Poznali historię powstania czekolady. Dowiedzieli się, jak się tworzy ten przysmak łakomczuchów. Stworzyli własną tabliczkę czekolady w foremce w kształcie choinki. Wybrali zdrowe i kolorowe dodatki wykorzystując je do dekoracji według własnych preferencji smakowych i gustu typu orzeszki, suszone, liofilizowane owoce, wiórki kokosowe, kolorowe posypki. Powstałe tabliczki, po zastygnięciu, panie prowadzące warsztaty zapakowały w folie z ozdobną kokardką i przekazały uczniom. Firmę Monnemi zaprosiła do SP 2 p. Magdalena Karch.

Teskt: Magdalena Karch

Zdjęci: Magdalena Karch, Anna Osipiak, Justyna Zaborowska, Sebastian Olszewski