Wiosenne wydruki 3D

Wiosna jeszcze nieśmiało przepycha się z zimą, ale my na kole Projektowania i druku 3D już przygotowujemy słoneczne pomysły. Niedługo będzie ich znacznie więcej, tymczasem można podejrzeć, jak wygląda proces powstawania takiego gadżetu.

Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego przedmiotu w wyszukiwarkach internetowych cults3d.com lub thingiverse.com. Następnie dostosowujemy je do naszej szkolnej drukarki w programie UltiMaker Cura. Potem następuje długi proces wydruku, który w przypadku widocznego na zdjęciu zająca i jajka zajmuje... ponad 4 godziny! Efekt jest jednak wart oczekiwania.

W najbliższym czasie planujemy w szkole przygotować wielkanocne stroiki z wykorzystaniem podobnych wytworów. Chętni będą mogli taką ozdobę nabyć na własność. Bądźcie więc na bieżąco, bo szczegóły już wkrótce!

tekst i zdjęcia: Maciej Kloc

Data dodania: 2023-03-17 11:24:57