Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wizyta na dniach otwartych w Technikum nr 3 w Malborku

 Wizyta na dniach otwartych w Technikum nr 3 w Malborku

 

21 marca 2023, w pierwszy dzień wiosny, uczniowie klas 8 wraz z wychowawczyniami i panią pedagog, odwiedzili Technikum nr 3. Był to Dzień Otwarty Szkoły. Podczas wydarzenia nauczyciele i uczniowie Technikum nr 3 w ciekawy sposób przedstawili ofertę placówki, by część ze zwiedzających przyciągnąć do „Trójki” od nowego roku szkolnego 2023/2024. Ósmoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną, gabinet pedagoga i psychologa, wzięli udział w wielu grach edukacyjnych, także po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i włosku. W ramach przygotowanych atrakcji obejrzeli pokaz z teleskopem i astronomiczne ciekawostki, stanowisko robotyczne, generator obrazów AI, okulary VR, mini studio filmowe, wydruki 3D. Odbyli wirtualną wycieczkę, poznali tajniki zawodów technik ekonomista, logistyk, informatyk, programista oraz technik organizacji turystyki i hotelarstwa, zapoznali się z projektami szkolnymi w tym projektem EPAS.

Uczniowie z klas gastronomicznych zaprosili zwiedzających na lekcje na żywo – wyroby z ciasta kruchego, a także na pokaz nakrywania stołu. Na zwiedzających czekał poczęstunek polskiej kuchni średniowiecznej, chleb ze smalcem i z ogórkiem.

W sali gimnastycznej odbywały się gry i zabawy sportowe oraz gry stolikowe.

Atrakcją był turniej w Fortnite, który wygrała drużyna z naszej szkoły Janek Tomaszewski i Michał Postek z klasy 8b. Zwycięzcom gratulujemy !!!!

Profesjonalnie przygotowany Dzień Otwarty z całą pewnością przybliżył uczniom wszystkie walory Technikum nr 3. Uczniowie wrócili zadowoleni z wizyty. Zapoznali się z wyposażeniem szkoły i dodatkową ofertą edukacyjną taką jak ERASMUS+ związaną z wyjazdem młodzieży i nauczycieli na staże zawodowe do Portugalii, Hiszpanii, Włoch oraz kursami nadającymi uczniom dodatkowe kwalifikacje np. carving, prawo jazdy kat.B, dietetyk, florysta, operator drona i inne.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz druki - wnioski o przyjęcie do Techniku nr 3 są do pobrania na stronie https://tech3.malbork.pl

Tekst i zdjęcia Lidia Krzyżosiak 

 

 

Data dodania: 2023-03-21 20:53:06
Data edycji: 2023-03-21 21:00:14
Ilość wyświetleń: 317
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook