Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

28 lutego 2024 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.
Swoje kandydatury zgłosili: Pola Dzierwa i Florian Kaja z klasy VIIIb oraz Kinga Zielińska i Jacek Nowak z klasy VIIa.
Kampania wyborcza przebiegała prawidłowo, kandydaci zbierali głosy poparcia, prezentowali plakaty wyborcze, a także rozmawiali z wyborcami o swoich pomysłach.
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Filip Rybicki, Nadia Gierszewska, Alicja Ordon z klasy VIc oraz przedstawicielka nauczycieli pani Lidia Krzyżosiak. W roli niezależnego obserwatora oraz fotografa wystąpił Antoni Bukowski z klasy VIIb.
Uprawnionych do głosowania było 60 uczniów z klas VII i VIII. Oddano 52 ważne głosy.
Decyzją wyborców przedstawicielami uczniów w Młodzieżowej Radzie Miasta będą Pola Dzierwa i Jacek Nowak, którzy zdobyli identyczną liczbę głosów.
Wszystkim kandydatom gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych inicjatyw.

tekst: Lidia Krzyżosiak
zdjęcia: Lidia Krzyżosiak, Antoni Bukowski