Wybory do samorządu szkolnego

W piątek 30 września 2022 roku, komisja złożona z przedstawicieli klas 7-8, o godzinie 7.45 zajęła miejsce w auli i czuwała nad przebiegiem wyborów. Wybory rozpoczęły się punktualnie o godzinie 8.00. W komisji pracowali : Julia Draganek 8b, Marta Sadowska 8a, Adrianna Sarnowska 8c, Pola Dzierwa 7a, Victor Małecki z 8b i Katarzyna Hyzicka z 8c.
Uprawnionych do głosowania było 264 uczniów. W wyborach wzięło udział 227 uczniów.
Głosowali uczniowie z 12 klas z grupy wiekowej 4-8.
Oddano 223 głosy ważne i 4 nieważne. Frekwencja wyniosła 86%
Uczniowie z klas 5b i 6b, którzy w dniu wyborów przebywali na biwaku w Sztutowie zagłosowali dwa dni wcześniej w obecności wychowawcy klasy, opiekuna samorządu i nauczyciela przedmiotu.
Skorzystali z tak zwanej opcji pełnomocnika i ich głosy komisyjnie trafiły do urny wyborczej w obecności komisji wyborczej.
Do auli przychodziły całe klasy wraz z nauczycielami i każdy kto chciał zagłosować najpierw podpisywał się na liście wyborczej, odbierał kartę do głosowania, głosował i wrzucał do urny kartę.
Uczniowie bardzo poważnie podeszli do głosowania, nad porządkiem przebiegu obrad czuwali uczniowie : Janek Tomaszewski i Igor Wiktorowicz. Głosownie przebiegało sprawnie i w miłej, spokojnej atmosferze. Nie zaobserwowano ani jednego incydentu w auli. Nikt nie zakłócał przebiegu wyborów.
Młodsi uczniowie otrzymali wsparcie od starszych. Brawa dla uczniów z klas 4 i 5, którzy fantastycznie poradzili sobie z zadaniem i bez trudu zagłosowali w prawidłowy sposób, wybierając z listy jednego kandydata. O poziomie wyborów świadczy wynik, tylko 4 głosy okazały się nieważne.
Komisja podzieliła miedzy siebie obowiązki. Zbieranie podpisów, wydawanie kart, liczenie głosów przebiegło niezwykle sprawnie i szybko. Kolejny raz pokazali, że praca zespołowa daje dobre rezultaty.
Po zakończonym głosowaniu komisja policzyła głosy i sporządziła protokół z głosowania.
Nad prawidłowością liczenia czuwały panie L. Krzyżosiak i M. Rowińska oraz niezależni obserwatorzy. Głosy zostały przeliczone kilkukrotnie. Sprawdzono ilość uczniów nieobecnych tego dnia w szkole.
Zgodnie z regulaminem i kalendarzem wyborów wyniki zostaną podane do wiadomości w poniedziałek 3 października 2022 roku.
Już dzisiaj widzimy, że Samorząd Uczniowski, jego Rada i współpracownicy tworzą zgrany zespół, co pozwala nam mieć nadzieję na owocną pracę w roku szkolnym 2022/2023.
Za pracę przy organizacji wyborów dziękujemy!!!
Lidia Krzyżosiak i Mirosława Rowińska opiekunki SU
Data dodania: 2022-09-29 10:58:51