Wycieczka do oceanarium w Gdyni

Uczniowie z projektu Pomorskie Żagle Wiedzy kolejny raz wyjechali na edukacyjną wycieczkę.
Projekt „Pomorskie Żagle Wiedzy” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Uczestniczy w nim 120 szkół województwa pomorskiego.
Tym razem nasi młodzi żeglarze zwiedzali Oceanarium w Gdyni. Spędzili wspaniale czes, zachwycając się pięknem niezwykłych gatunków ryb, płazów oraz gadów pochodzących z wielu rejonów świata. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, poznawali rozmaite gatunki rekinów, oglądali pod mikroskopami preparaty, wypełniali karty pracy. Po za kończeniu zwiedzania w dobrych nastrojach spacerowali po Skwerze Kościuszki i podziwiali statki-Dar Młodzieży i Błyskawicę. Miłym akcentem był wspólny posiłek w pizzerii. W trakcie podróży do i z Gdyni uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu przygotowanego przez pana przewodnika. W opowieści pojawiły się historia Żuław i domów podcieniowych, historia Pomorza, dzieje Krzyżaków i wątki dotyczące obrony Westerplatte. Niezmiernie interesująca była opowieść o księżniczce Juracie i jej łzach. Bursztyn przestał być tajemnicą.
Data dodania: 2022-09-30 13:47:50
Data edycji: 2022-10-06 16:07:00