Wycieczka do Teatru Szekspirowskiego

W środę 5 kwietnia uczniowie klas 6-8 pojechali do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Początkowo wzięli udział w miniwykładzie, podczas którego dowiedzieli się, jak wyglądał teatr za czasów Szekspira. Następnie zwiedzali budynek teatru pod opieką przewodniczki. Większość naszych uczniów zdecydowała się na zwiedzanie w języku angielskim! W trakcie zwiedzania nasi uczniowie zapoznali się z historią Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, odwiedzili bibliotekę dedykowaną profesorowi Jerzemu Limonowi, wybitnemu angliście i inicjatorowi Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a także mieli okazję zobaczyć widoki niespotykane w teatrach, takie jak krzesła wysuwane ze ścian, czy też słynne przejście na zewnątrz budynku, żartobliwie nazywane przejściem „Harry'ego Pottera”. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę – warsztaty teatralne! Pod okiem reżyserki Anny Markowskiej uczniowie naszej szkoły szlifowali swój talent aktorski. Była to nie tylko nauka przez zabawę, ale także niesamowita integracja międzyklasowa.

Tekst Gabriela Pietrulewicz

Zdjęcia Anna Linker - Suska, Joanna Okońska