Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

Uczniowie klas 2b i 2c oraz dzieci z Koła Filmowego naszej szkoły, pod opieką pana Macieja Kloca, wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Torunia.

Podczas pobytu odwiedziliśmy między innymi Dom Mikołaja Kopernika oraz zwiedziliśmy toruńską Starówkę z przewodnikiem. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki miasta, takie jak Krzywa Wieża, Ratusz Staromiejski, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka oraz słynny osiołek.

W trakcie zwiedzania zrobiliśmy krótką przerwę na pyszne lody w Lenkiewiczu. Następnie udaliśmy się do Fortu IV, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach piernikowych. Dzieci poznały historię powstania toruńskich pierników oraz własnoręcznie przygotowały tradycyjne wypieki. Wybrano również mistrzów wypiekania i najlepszych kuchcików piernikowych.

Oczywiście nie obyło się bez zakupu pamiątek oraz przepysznych pierników dla naszych bliskich. Wycieczka była niezwykle udana i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Część kosztów wycieczki została sfinansowana ze środków projektu „Migranci”, za co serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia: Marta Tubiak

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-25 20:02:08
Data edycji: 2026-06-25 20:12:01
Ilość wyświetleń: 79
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej