Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wyjazd do Wdzydz Kiszewskich. Pomorskie Żagle Wiedzy.

Wyjazd do Wdzydz Kiszewskich. Pomorskie Żagle Wiedzy.
W ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy kompleksowe wsparcie szkół w zakresie edukacji morskiej na terenie Miasta Malborka” uczniowie z naszej szkoły mają możliwość włączenie do procesu dydaktycznego treści dotyczących edukacji morskiej i żeglarskiej.
W dniach 3-4 października , 37 uczniów wyjechało na Błękitną szkołę do Wdzydz Kiszewskich, aby skorzystać z oferty praktycznych zajęć żeglarskich.
Każda załoga spędziła sześć godzin żeglując po jeziorze. Ponadto młodzież oglądała instruktarzowe filmy, wiązała węzły, składała żagle i obserwowała doświadczonych żeglarzy.
Wieczorem wszyscy bawili się przy ognisku. Wieczornym rozmowom integracyjnym nie było końca. Wspólna pasja żeglarska zbliżyła do siebie ósmoklasistów.
Organizatorzy Błękitnej szkoły zadbali o ciekawy program pobytu, całodniowe wyżywienie, a przede wszystkim o bezpieczeństwo młodzieży i nauczycieli, którzy chętnie uczestniczyli w praktycznych zajęciach.
Instruktorzy w trakcie żeglowania opowiadali o swoich doświadczeniach, przeżyciach i przygodach, odpowiadali na dziesiątki pytań. Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że każdy z instruktorów był cierpliwy, wprowadzał spokojną atmosferę i przekazał wiele cennych rad. Praktyczne zajęcia przyniosły młodzieży moc radości i satysfakcji. Aż żal było wyjeżdżać do domu.
Z całą pewnością wielu uczestników złapało bakcyla żeglarskiego i będzie kontynuować przygodę z żeglarstwem po zakończeniu projektu. Jest to fantastyczna pasja, a nawet sposób życia.
Dziękujemy za możliwość tak wspaniałej nauki i pożytecznie spędzony czas.
Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy kompleksowe wsparcie szkół w zakresie edukacji morskiej na terenie Miasta Malborka” realizowanego w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 3. Edukacja, Działanie 3.2. Edukacja ogólna, Poddziałanie 3.2.1. Jakość edukacji ogólnej.
Data dodania: 2022-10-04 16:13:22
Data edycji: 2022-10-06 16:17:55
Ilość wyświetleń: 310
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej