Wyjazd do Wdzydz Kiszewskich. Pomorskie Żagle Wiedzy.

W ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy kompleksowe wsparcie szkół w zakresie edukacji morskiej na terenie Miasta Malborka” uczniowie z naszej szkoły mają możliwość włączenie do procesu dydaktycznego treści dotyczących edukacji morskiej i żeglarskiej.
W dniach 3-4 października , 37 uczniów wyjechało na Błękitną szkołę do Wdzydz Kiszewskich, aby skorzystać z oferty praktycznych zajęć żeglarskich.
Każda załoga spędziła sześć godzin żeglując po jeziorze. Ponadto młodzież oglądała instruktarzowe filmy, wiązała węzły, składała żagle i obserwowała doświadczonych żeglarzy.
Wieczorem wszyscy bawili się przy ognisku. Wieczornym rozmowom integracyjnym nie było końca. Wspólna pasja żeglarska zbliżyła do siebie ósmoklasistów.
Organizatorzy Błękitnej szkoły zadbali o ciekawy program pobytu, całodniowe wyżywienie, a przede wszystkim o bezpieczeństwo młodzieży i nauczycieli, którzy chętnie uczestniczyli w praktycznych zajęciach.
Instruktorzy w trakcie żeglowania opowiadali o swoich doświadczeniach, przeżyciach i przygodach, odpowiadali na dziesiątki pytań. Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że każdy z instruktorów był cierpliwy, wprowadzał spokojną atmosferę i przekazał wiele cennych rad. Praktyczne zajęcia przyniosły młodzieży moc radości i satysfakcji. Aż żal było wyjeżdżać do domu.
Z całą pewnością wielu uczestników złapało bakcyla żeglarskiego i będzie kontynuować przygodę z żeglarstwem po zakończeniu projektu. Jest to fantastyczna pasja, a nawet sposób życia.
Dziękujemy za możliwość tak wspaniałej nauki i pożytecznie spędzony czas.
Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy kompleksowe wsparcie szkół w zakresie edukacji morskiej na terenie Miasta Malborka” realizowanego w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 3. Edukacja, Działanie 3.2. Edukacja ogólna, Poddziałanie 3.2.1. Jakość edukacji ogólnej.
Data dodania: 2022-10-04 16:13:22
Data edycji: 2022-10-06 16:17:55