Wymiana listów i kartek świątecznych z uczniami z Niemiec

Grupa uczniów z klasy 6 a wzięła udział w projekcie wymiany listów oraz kartek świątecznych z uczniami klasy 6a ze szkoły Gesamtschule am Berliner Ring z partnerskiego miasta Monheim.

Szóstoklasiści wykonali własnoręcznie kartki świąteczne oraz napisali krótkie listy w języku angielskim do swoich rówieśników z Niemiec. Tuż przed świętami uczniowie otrzymali korespondencję zwrotną.

Gesamtschule am Berliner Ring jest nową szkołą, w której obecnie uczą się uczniowie od piątej do ósmej klasy. Docelowo nauka będzie trwała tam do 10 klasy. Szkoła powstała w sierpniu 2019 roku i zastąpi Sekundarschule Monheim, z którą nasza szkoła zrealizowała w roku szkolnym 2018/19 projekt wymiany uczniowskiej. W ramach tego projektu gościliśmy uczniów wraz z nauczycielami w naszej szkole, a następnie uczestnicy projektu udali się z rewizytą do Niemiec.

Tekst Anna Linkner-Suska

Zdjęcia Anna Linkner-Suska, Barbara Wilhelm