''Z kulturą antyczną za pan brat”

"Z kulturą antyczną za pan brat”

"Kultura Antyku”  to pierwsza część projektu bibliotecznego mającego na celu przybliżenie uczniom, zgodnie   z jednym z kierunków polityki oświatowej państwa, kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.

Prezentacja głównych nurtów filozoficznych oraz ich założycieli, zaznajomienie uczniów  w formie zabawy i konkursu z czołowymi twórcami empiryzmu, stoicyzmu, epikureizmu, to główny cel który został osiągnięty. Dzięki gazetce bibliotecznej, na której zostały umieszone wskazówki, chętni uczniowie mogli rozwiązać konkursową krzyżówkę. By dowiedzieć się co oznacza „Carpe diem”, stanowiące rozwiązanie krzyżówki,   wytrwale eksplorowali wszystkie zaprezentowane nurty. Zarówno gazetka jak i konkurs cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Joanna Gąsiorowska klasa 4a

Szymon Cybulski klasa 6a

GRATULUJĘ

i zapraszam do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Tekst i zdjęcia: Joanna Okońska

Data dodania: 2023-11-24 10:25:31