Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

W dniu 18 kwietnia nasza szkoła brała udział w rozgrywkach piłkarskich na etapie powiatowym "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w Nowym Stawie. Barw naszej szkoły bronili: Alan Gąsecki, Dawid Dębowski, Paweł Cierpiałowski, Nikodem Tetkowski, Dominik Kaszuba, Louis Millner, Ignacy Pałuba, Adam Kantek, Adam Cyrny, Miłosz Pyrzyński.

W pierwszym meczu pokonujemy zespół gospodarzy z Nowego Stawu 2-0 (dwie bramki Dominika Kaszuby). Następnie remisujemy z zespołem SP5 2-2 (Paweł Cierpiałowski, Dominik Kaszuba). Trzeci mecz to zwycięstwo ze Szkołą Podstawową w Starym Polu 5-0 (Dominik Kaszuba x3, Ignacy Pałuba i Louis Millner). Kolejna potyczka z SP6 4-1 (Dawid Dębowski x2, Ignacy Pałuba i Dominik Kaszuba).

W ostatnim meczu gramy o awans do finału wojewódzkiego z zespołem Pomka 2012. Mecz bardzo wyrównany. Na samym początku wychodzimy sam na sam z bramkarzem i faulowany jest nasz zawodnik. W takiej sytuacji należy się czerwona kartka, jednak tak się nie staje. W kolejnej sytuacji strzelamy w spojenie słupka z poprzeczką. Przeciwnicy wyprowadzają kontrę i przegrywamy 1-0. Chwilę później Ignacy Pałuba strzela wyrównującą bramkę. Czas ucieka a nam jest potrzebne zwycięstwo do awansu. Strzelamy w słupek i dostajemy kontrę na 2-1. Nie mamy już nic do stracenia i się odkrywamy tracąc kolejną bramkę. Ostatecznie przegrywamy 3-1.

Bardzo fajny turniej, dużo emocji i drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji.

tekst i zdjęcia: Patryk Borzęcki

Data dodania: 2023-04-18 18:20:28