Zabawy matematyczne

10 listopada uczniowie klasy 8 b wraz z panią Beatą Kownacką zaprosili młodszych kolegów i koleżanki z klasy 3 b na zabawy matematyczne. W auli szkoły było przygotowanych 6 stacji. Uczniowie kl. 3 b zostali podzieleni na 3-osobowe grupy i kolejno realizowali zadania z poszczególnych stacji. W każdej z nich czekali instruktorzy, którzy wyjaśniali i czuwali nad poprawnością wykonania. Dzieci  wykonywały m. in. konstrukcje przestrzenne z klocków, grali w grę planszową doskonalącą tabliczkę mnożenia, składali origami, układali patyczki wg instrukcji i realizowali inne ciekawe zabawy matematyczne. W nagrodę otrzymywali naklejki, a na koniec, każdy z nich, certyfikat uczestnictwa. W zabawach matematycznych były wykorzystane klocki z „Laboratoriów przyszłości”.

Data dodania: 2022-11-10 19:02:38
Data edycji: 2022-11-10 21:32:20