Zakończenie zmagań lekkoatletycznych

Czwórbój Lekkoatletyczny zakończył zmagania młodych sportowców w roku szkolnym 2022/23 w ramach Igrzysk Dzieci organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Ostatnie zawody odbyły się dnia 18 maja na stadionie przy ul. Toruńskiej.

W Czwórboju LA drużyna składa się z 6 zawodników, a rozgrywki polegają na przeprowadzeniu – zgodnie z nazwą – czterech konkurencji lekkoatletycznych: biegu na 60m, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową i w wypadku chłopców biegu na 1000m. Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych, po czym wyniki poszczególnych zawodników są dodawane do siebie. Na wynik zespołu składa się 5 najwyższych wyników. W tych bardzo wymagających zawodach rywalizował również zespół naszej szkoły. Drużyna chłopców z rocznika 2010 i młodsi zarówno w Mistrzostwach Malborka jak i Mistrzostwach Powiatu zajęła III miejsce. Szkołę reprezentowali : Paweł Cierpiałowski 5a, który uzyskał najwyższy wynik w naszym zespole, Dawid Dębowski 5a, Grzegorz Sulencki 6a, Antoni Bukowski 6b, Igor Jankowski 6b i Kacper Patoka 7a.

Test i zdjęcia Jolanta Bożek

Data dodania: 2023-05-19 16:03:21