Zakręcona słomka

„Zakrętkowa słomka” to kolejne zadanie z projektu „Literki w akcji”. Zabawa polegała na wypełnieniu zakrętki typu twist kolorową plasteliną. Następnie uczniowie cięli słomkę na mniejsze kawałki i wciskając je w plastelinę układali pierwszą literę swojego imienia, pamiętając, że musi być ona wielka.To zadanie stymulowało nie tylko zmysł dotyku, dzięki pracy z miękką plasteliną, ale także zmysł wzroku poprzez koordynację kolorów i kształtów. Wprowadzenie elementów projektowania i planowania rozwija kreatywność i zdolność przewidywania. Dzięki temu uczniowie uczą się nie tylko jak tworzyć i rozpoznawać opracowane litery, ale także rozwijają umiejętność skupienia i cierpliwości podczas pracy manualnej.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Karch

Data dodania: 2024-04-26 14:45:11