Zbiórka plastikowych nakrętek dla Kuby

Drodzy Rodzice, Uczniowie i wszyscy Przyjaciele naszej Szkoły!
Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Szkolny ogłasza zbiórkę plastikowych nakrętek.
W ciągu dnia spotykamy się kilkukrotnie z jakąś nakrętką. Są małe, kolorowe. Zbierać można wszystkie, obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej kapsli, korków, nakrętek, tym oczywiście lepiej. Zakrętki są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych i przerabiane na granulat, z którego powstają plastikowe łopaty, doniczki, wiadra budowlane, itp.
Aby zbieranie nakrętek było opłacalne, trzeba to robić na olbrzymią skalę, dlatego w naszej szkole rozpoczynamy akcję zbioru plastikowych nakrętek.
Codziennie korzystamy z plastikowych butelek. Zamiast wyrzucać - przynieś nakrętkę do szkoły! Nie tracisz nic, a zyskujesz wdzięczność Kuby i jego rodziny, a także satysfakcję z dobrego uczynku.
Kuba ma 13 lat i od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Zebrane nakrętki wymienione będą na pieniądze, które pomogą opłacić Kubie rechabilitację.
Nakrętki można przynosić do Szkoły i zostawiać w kartonach, które znajdują się w szkole przy głównym wejściu.
Data dodania: 2022-10-18 12:56:43
Data edycji: 2022-10-27 12:21:53