Finał FilmujeMy za nami!

24 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbył się finał pierwszego ogólnopolskiego konkursu filmowego dla szkół podstawowych „FilmujeMy”. Wydarzenie miało Honorowy Patronat Burmistrza Malborka i patronat medialny Radia Malbork. „FilmujeMy” to konkurs kuratoryjny, co oznacza, że jego laureaci otrzymają na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej dodtakowe 3 punkty.

Do zabawy zgłosiły się 34 szkoły z całej Polski, które za zadnie miały nagrać film o tematyce „Czyńmy dobro”. W półfinale znalazło się 25 szkół. W tym etapie filmy zostały opublikowane w Internecie na kanale YouTube konkursu. Szkoły oceniały siebie nawzajem, przyznając punkty współzawodnikom. 9 najlepszych filmów trafiło do głosowania finałowego, w którym głosowało profesjonalne jury. W ten sposób zostali wyłonieni laureaci, a ich miejsca poznaliśmy podczas finałowej gali:

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Finał był nadawany na żywo w serwisie YouTube i obfitował w wiele niespodzianek. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego wydarzenia.

tekst: Maciej Kloc

zdjęcia: Patrycja Buglewska, Nikola Czaja, Maciej Kloc