Szkoda życia na hejt

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została wybrana do wyjątkowego programu „Szkoda życia na hejt” organizowanego przez Fundację UNIQA we współpracy z Instytutem Cyfrowego Obywatelstwa, który skupia się na przeciwdziałaniu hejtowi w szkole. Z ponad 1000 zgłoszonych placówek nasza znalazła się w gronie zaledwie 50 wybranych. To dla nas wielkie wyróżnienie i możliwość podjęcia działań, które realnie wpłyną na poprawę atmosfery i relacji między uczniami.

PROJEKT „Szkoda życia na hejt”

W ramach projektów w naszej szkole odbędą się spotkania z uczniami, warsztaty w czterech wybranych klasach oraz spotkanie z nauczycielami i rodzicami, otrzymamy również materiały edukacyjne dotyczące tematu hejtu, do pracy z uczniami. Celem programu jest pomoc w budowaniu empatii, otwartej komunikacji i lepszego zrozumienia problemu hejtu.

tekst: Katarzyna Steinborn-Mocek

Data dodania: 2024-09-24 12:42:58