Rekrutacja do klasy 1 z obwodu

Rekrutacja dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku do klasy pierwszej na rok szkolony 2024/2025

Informacje ogólne

Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do szkoły z urzędu, tzn. z pominięciem kryteriów obowiązujących w procesie rekrutacji. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły mają zapewnione miejsce w oddziale klasy pierwszej. Należy tylko złożyć w wymaganym terminie zgłoszenie dziecka do szkoły (z ewentualnymi załącznikami).

W skład obwodu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku wchodzą następujące ulice:

1. Akademicka,

39. Walerego Wróblewskiego,

40. Wspólna,

41. Zieleniecka.

Dzieci podlegające obowiązkowi zapisu do szkoły

Do klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2024/2025 przyjmowane są:

1. dzieci 7-letnie – urodzone w 2017r.,

2. dzieci 6-letnie – urodzone w 2018 r. – na wniosek rodziców, jeżeli dziecko:

• korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo

• posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną założoną zgodnie z art. 168 oraz zatrudniającą pracowników posiadających kwalifikacje określone dla pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.

3. oraz dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny.

Wymagane dokumenty rekrutacyjne

Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym do klasy pierwszej szkoły podstawowej dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się na podstawie ZGŁOSZENIA rodziców (zgłoszenie podpisują oboje rodzice). Do zgłoszenia dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania kandydata i rodziców kandydata oraz dodatkowe informacje.

Terminy zapisu dzieci do szkoły

Zgłoszenie z załącznikami składa się w sekretariacie szkoły w terminie do 4 marca 2024r. do godziny 15:00.

Druk zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły do klasy 1 wraz z załącznikami do pobrania poniżej.

Data dodania: 2023-01-31 13:22:22
Data edycji: 2024-02-05 16:01:01